Zabawki DIY dla dzieci

Rodzice odwiedzając sklepy z akcesoriami i zabawkami dla dzieci, wielokrotnie tracą głowę i dają się ponieść emocjom. Idą za tym spontaniczne, a tym samym też nie do końca przemyślane zakupy. Cała masa nowych zabawek przez pierwsze dni budzi zainteresowanie dziecka, ale po krótkim czasie wszystkie te rzeczy lądują na dnie szafy.

Zamiast głowić się nad tym, jaki kolor zabawki wybrać, warto podjąć wyzwanie samodzielnego stworzenia akcesoriów DIY dla dzieci. Jest to nie tylko doskonały pomysł na wspólną zabawę z naszymi pociechami, ale też ekologiczny sposób na wykorzystanie niepotrzebnych już rzeczy, które mamy w domu.

DIY dla dzieci, czy zrób to sam

DIY to w dosłownym tłumaczeniu “zrób to sam”. W ten sposób powstają niepowtarzalne akcesoria i zabawki, które znacząco różnią się od tego, co spotykamy w sklepach. DIY dla dzieci umożliwia rodzicom ponowne wykorzystanie rzeczy, które nie są im już potrzebne, a które z powodzeniem można jeszcze wykorzystać do kreatywnej zabawy. Nie musimy się też obawiać, że potrzebujemy specjalnych narzędzi czy pracowni – wiele rzeczy można zrobić w domu, używając jedynie tego, co mamy pod ręką. Taka twórcza aktywność to świetny sposób na spędzenie rodzinnego popołudnia, które może przerodzić się też w wielogodzinną zabawę dla małych i dużych. Więcej informacji o zabawkach DIY dla dzieci znajdziesz na https://blog-juniorangin.pl/ekologiczne-zabawki-diy-dla-dzieci/.

DIY dla dzieci – zabawki w stylu less waste

Od pewnego czasu coraz bardziej popularne staje się ekologiczne podejście do życia. Zwracamy większą uwagę na to, jak wykorzystać każdy zakupiony produkt. Staramy się też dać drugie życie rzeczom, których już nie używamy. Pomysłowym wykorzystaniem tego typu rzeczy jest tworzenie DIY dla dzieci – pozwala to zrobić prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, którymi z przyjemnością będą bawić się i duzi i mali. Wystarczy znaleźć choćby jakieś stare kartony, kawałki drewna, kolorowe papiery, słoiki, skrawki materiałów, sznurki, wstążki, a nawet ususzone listki, gałązki lub szyszki. Gdy już zgromadzimy wszystkie niezbędne elementy, możemy przejść do działania i tworzenia nowych wyjątkowych zabawek dla naszych pociech.

5 pomysłów na DIY dla dzieci

Niekiedy brakuje nam inspiracji na własnoręczne wykonanie zabawek DIY dla dzieci. Ale wtedy pomocne okazują się pomysły, które mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki. Poniżej znajdziesz kilka  propozycji na ekologiczne zabawki.

  1. Tablica manipulacyjna – doskonała dla dzieci w każdym wieku. Wystarczy na drewnianej płytce przymocować kilka niewielkich przedmiotów, jak np. zamek do drzwi, kawałek łańcuszka, rowerowy dzwonek, włącznik światła, wiatraczek czy dawno zapomniany kalkulator.
  2. Kuchnia lub witryna sklepowa ze starej szafki – jej przygotowanie wymaga już nieco więcej pracy. Niezbędne może okazać się malowanie lub uszycie firanek, ale ostateczny efekt może zachwycić każdego.
  3. Pacynki lub maskotki ze starych ubrań – wykorzystując najmniejsze kawałki różnych materiałów możemy uszyć naszym maluchom oryginalne zabawki. Co więcej, takie maskotki mogą zostać zaprojektowane przez same pociechy.
  4. Pojemniki na biurko – z małych pudełeczek, butelek i słoików możemy zrobić kolorowe organizery, które pomogą w utrzymaniu porządku.
  5. Parking i zjeżdżalnia dla samochodów – z kawałków kartonu, tekturowych rolek, patyczków i farb możemy zrobić miniaturowe miasteczko dla samochodów. Bez problemu możemy je też rozbudowywać o kolejne elementy i dopasowywać do potrzeb naszych maluchów.

Ekologiczne zabawki dla dzieci zrobione w duchu DIY są nie tylko wyjątkowe, ale też stwarzają okazję do wspólnej zabawy z całą rodziną. W ten sposób wykorzystamy wiele zalegających, niepotrzebnych już przedmiotów, ale też damy dzieciom niepowtarzalne zabawki, które będą w pełni dostosowane do ich wieku i indywidualnych zainteresowań. Już dziś warto znaleźć kilka nieużywanych rzeczy i spędzić czas z całą rodziną na tworzeniu nieszablonowych zabawek dla najmłodszych.