Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

szkola-koliber.pl szkoła (3) .jpg

Język angielski to najpopularniejszy język obcy na całym świecie. Szacuje się, że zna i posługuje się nim około 1,5 miliarda ludzi. Język angielski daje nam możliwości rozwoju w pracy, a także ułatwia komunikację z osobami, które pochodzą z innych krajów. Podaje się również, że język angielski to język przyszłości, który będzie rozwijał się na przestrzeni wieków.

Co daje nam nauka angielskiego?

Jak już zostało wcześniej wspomniane język angielski to najpopularniejszy język, a co za tym, idzie można porozumiewać się przy jego pomocy w różnych krajach. Dzięki znajomości języka angielskiego podróże staną się prostsze i przyjemniejsze. Znajomość tego języka ułatwia komunikację z nowo poznanymi osobami.

Ponadto dzięki znajomości języka angielskiego nie trzeba martwić się, że jakiś film, czy serial nie będzie miał lektora lub napisów polskich. Nie zawsze produkcje decydują się na taki krok, dlatego też znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym, daje nam możliwość oglądania rozrywki bez zmartwień, czy będzie ona przełożona na język polski. Ponadto niektóre tłumaczenia nie są dokładne, dlatego też warto znać język.

Jakie plusy może mieć znajomość języka angielskiego w pracy?

Język angielski to język biznesu, dlatego każdy pracodawca chce, aby jego pracownicy posługiwali się nim przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Jeżeli chodzi o międzynarodowe firmy, to wymogi stają się wyższe, a znajomość języka angielskiego jest podstawą. Ponadto w firmach międzynarodowych znajomość języka angielskiego sprawia, że komunikacja z innymi oddziałami firmy będzie ułatwiona.

Ponadto znajomość języka angielskiego ułatwia korzystanie z wielu materiałów, takich jak książki czy artykuły naukowe. Szacuje się, że około 55% artykułów oraz badań napisanych jest właśnie w języku angielskim.

Kursy angielskiego dla firm – dlaczego są takie ważne?

Kursy angielskiego dla firm powinny być praktykowane właściwie przez każdego pracodawcę. Daje to możliwości rozwoju pracowników, jeżeli chodzi o posługiwanie się językiem obcym. Bardzo popularne stały się teraz kursy języka angielskiego online, dlatego już teraz może korzystać z nich każdy, nawet w swoim zaciszu domowym.

Kursy językowe mogą być bezpłatne, w zależności od wybranego sposobu nauczania. Ponadto firma może zainwestować w możliwość dostępu pracowników do platform na smartfony, które ułatwią podszkalanie języka.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kursy angielskiego dla firm.